העלון החודשי של מכינה קדם צבאית משכיות
משכיות
משכיות אחרונות

א' אב תשפ"ב (28/7/2022) - עלון מספר 1 

שלום  בוגר מכינת משכיות ,

מה שלומך?

  • כחלק מהתהליכים לשיפור קשר עם הבוגרים, המכינה תשלח בכל חודש עלון חדש, דרך המייל, זהו העלון הראשון בצורה זו, ונשמח לשמוע על הצעות לשיפור, ופינות שתרצו להוסיף. בעלון תשמעו על מה מתרחש במכינה, ועל הודעות חדשות שרלוונטיות לבוגרים.
  • לפני כחודש המכינה ערכה יום עיון בנושא "אהבה ללא גבולות" בנושא חינוך בני נוער המאתגרים את הגבולות לצפיה ביום עיון "אהבה ללא גבולות" 
  • בנוסף בשנה הקרובה יחולו עשרים שנה להקמת מכינת משכיות, אנחנו מעוניינים לחגוג את המאורע באירוע רב משתתפים במהלך השנה , ופרטים על כך תקבל בהמשך.
  • אנחנו סוגרים שנה עם מחזור י"ט האלופים! במהלך השנה העמקנו חשיבה מה כדאי לשמר ומה כדאי לשנות, עלה צורך ליצור יותר עשיה במכינה ולכן במהלך השנה פתחנו ארבעה תחומי התמחות: נגריה, חקלאות, ניווטים שטח, וחבורת מתיקות. בנגריה החניכים תכננו מה הם מעוניינים לעשות, בנו נדנדות ורעשנים לפורים. בחבורת מתיקות למדו על כוחות הנפש השונים, התנסו בהתבודדות, ויצאו לתפילה בקברי צדיקים. בחקלאות החניכים עבדו בעבודות שונות בחקלאות כמו גידור מטע, פינוי גזם ומיון תמרים. בניווטים ושטח החניכים למדו על קריאת מפה, וירדו לשטח לטיולים שונים. כל חניך בחר קבוצה או יותר והשתתף בפעילות שלה.
  • כרגע אנחנו עובדים במרץ על קבלת מחזור כ' למכינה, חסר לנו חניכים בודדים לסגירת מחזור כ' ונשמח אם תמליץ לנערים שיכולים להתאים למכינה על המכינה. נשמח לשמוע ממך יותר ומחכים לביקור במכינה (בבית)!
  • באתר המכינה קיים עמוד לבוגרים, נשמח שתקפצו לבקר ותתעדכנו בהודעות חשובות.

צוות המכינה

 

הרב שלמה אזואלוס - ראש המכינה

באופן מאוד מפתיע , המדרש (איכה רבתי) יודע לספר כי המשיח נולד בתשעה באב. זה נשמע מוזר, אך עם מעט התבוננות , ניווכח להבין שכך הקב"ה מנהל את עולמו, הוא בונה עולמות ומחריבן, כלומר על יסוד חורבן עולמות קדומים, ה' מקים ומצמיח עולמות חדשים, יותר גדולים ויותר משוכללים.

בתחום החקלאות, כשטומנים זרע או גרעין באדמה, הוא נרקב ורק אז הוא מאפשר צמיחה מחודשת. כך ממש בבניין משפחה, כשהאדם מתחתן, הוא בעצם נוטש את עולמו הקודם, על מנת להקים בניין יותר עליון משלו, בית שלם שיפרה וירבה. גם אברהם אבינו , שהוא הבסיס של האומה שלנו, שעל מנת להתגלות ולהופיע על במת ההיסטוריה , היה צריך לנטוש את בית אביו את ארצו ומולדתו, לטובת חיים משמעותיים וערכיים יותר. הוא החריב את האלילים של בית אביו , משם נתעלה והתעצם והטביע את חותמו בקרב תבל. גם השואה הארורה והנוראה, הייתה חורבן איום ונורא, אולם בחסדי ה' , מתוך כך נבנה והולך בניין נפלא ביותר בארץ הקודש. כאן הולך ומתעצב עם מיוחד, שיצא שמו בכל העולם, בזכות תגליותיו העצומות, בתחומי המיחשוב, הרפואה, הטכנולוגיה , החקלאות, הספרות ועוד... עם שהופך אט אט אור לכל הממלכות. תפקיד עם ישראל הוא להביא את העולם כולו אל תכליתו הנאדרת בקודש.

לאחר שנחרב בית המקדש נסתם חזון לכאורה, נקבר דור שלם, ונראה שהכול חזר לתוהו ובוהו חלילה, אך התורה מעודדת אותנו להפוך אפר ל- פאר, צניחה לצמיחה, התמוטטות להתמודדות, כישלון לכישרון, צרות לאוצרות, לימון ללימונדה.                                    

על הפסוק :" והיה ה' למלך על כל הארץ, ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד." שואלים חז"ל בגמרא (פסחים נ') :"וכי עכשיו ה' אינו אחד ? אלא עכשיו אנו מברכים על הטובה - 'ברוך הטוב והמטיב', ועל הרעה אנו מברכים - 'ברוך דיין האמת'. לעתיד לבוא, נברך גם על הרעה 'הטוב והמטיב'. כי עכשיו אנו מתרשמים שהרע הוא רע, אולם לעתיד לבוא נבין ונשיג שגם מהרע ,צומחות טובות וישועות גדולות !! לכן תשעה באב נקרא "מועד", ואין אומרים בו תחנון, מפני שהוא עתיד להתהפך לחג, מעצם הפוטנציאל הגלום בתוכו.

מסופר בגמרא (מכות כד') שר' עקיבא צחק בראותו שועל יוצא מבית קודש הקודשים, אבל החכמים שהיו איתו התחילו לבכות...מפני שראו מחזה של חורבן נורא. לעומתם ר' עקיבא צחק, כי אמונתו בעתיד היותר מעולה, מילאה את ליבו, עד שלא נשאר בליבו מקום לאנחה, אל נוכח העתיד המזהיר שמצפה לכולנו בבניין הבית השלישי בע"ה. כי חורבן הבית השני הוא ללא כל ספק התשתית לבניין בית המקדש השלישי. יראו עינינו וישמח ליבנו בישועת מלכנו-מושיענו.

לגאולה קרובה- שלמה אזואלוס

אלון בניהו - סגן ראש המכינה

בוגרים אהובים שלנו!

הזמן חולף לו וכבר סיימו מחזור י"ט את השנה, מי היה מאמין שכבר עברו 19 שנה מאז שקמה המכינה!

ברוך ה' עברה עלינו שנה של עשייה למידה ודיוק, בשנתיים האחרונות אנחנו בעבודה אינטנסיבית ורצופה להעלות את המכינה על נס!! לעלות על מסלול נכון וטוב בכדי שכל חניך שיגיע למכינה יצליח לעבור בו את התהליך הכי נכון מדיוק לו.

בפרשה השבת נדבר על מסעות בני ישראל עד הכניסה לארץ ישראל, עד מימוש הפוטנציאל של האומה, כל אדם חניכי המכינה וגם המכינה עצמה עוברים מסעות, לכל מסע יש עניין, המסע לא תמיד נעים ונוח, לפעמים הדרך לא ראויה להליכה ולפעמים היא על שביל ג'יפים, לפעמים יש מעיין ולפעמים מדבר.

אך מכל מסע אנחנו צריכים ללמוד, על עצמי על הדרך, על הסובבים לי.. כי כל מסע הוא חלק מדרך שתביא אותי למימוש היעוד שלי כאדם, כחניך, וכמכינה.

בחסדי ה' אנחנו מרגישים שלאחר מסעות רבים שהלמידה מהם היה טובה ונכונה אנחנו מרגישים קרובים לארץ המובטחת..

בעניינו למכינת משכיות יש סטרטאפ חינוכי!!! אנחנו עדיין בשלבי ה"אב טיפוס" אך מכינת משכיות היא לא תפיסה חינוכית בדיעבד... היא לכתחילה!!!! היא נוגעת בעומק הנפש והנשמה, ללא אגו ומניעים חיצוניים, היא רואה בראש ובראשונה את החניך "באשר הוא שם"

סיסמת המכינה היא "תוביל אנחנו אחריך" (הרב קרליבך), אנחנו מאמינים שלכל אדם יש חידוש שרק הוא יכול לגלות ולממש אותו במציאות "אני איש פלא ונשמתי פלא גדול... חידוש כמוני לא היה מעולם" (תנינא ליקוטי מוהר"ן)

בוגרנו היקרים, אתם זה המכינה!

ולכן נשמח לראות אתכם בכל מצב וסיטואציה, בכל שבת וחג, במפגשי מחזור ובאירועי שיא של המכינה והבוגרים.

שה' ישמח אתכם וישלח לכם ברכה וכל טוב.

באהבה והערכה

אלון בניהו

מזל טוב!
  • מזל טוב לצבי חגי ממחזור ו' להולדת הבן.
  • שליו בן סימון ממחזור י"ח על סיום מסלול בסיירת הצנחנים
  • יראה נאור ממחזור י"ח על סיום קורס מפקדי טנקים
טקס סיום מחזור י"ט
5 ביולי 2022
איך מסלול חיים יכול להשתנות בשנה? כשהחניכים מגיעים אלינו בתחילת שנה, הם חושבים שהם הגיעו לנוח, שאף אחד לא יגיד להם מה לעשות. זה מה שהם חושבים…. אבל משהו קורה…
להמשך קריאה
טקס סיום התנדבות ברווחה
27 ביוני 2022
חניכי מכינת משכיות, התנדבו במשך שנה שלמה בימי רביעי בארגון וניקוי בתים של אזרחים קשישים וקשיי יום. השבוע בטקס מרשים במשרד הרווחה הם קיבלו תעודות הוקרה. בסרטון רואים את הערכה…
להמשך קריאה
יום עיון בנושא אהבה ללא גבולות
25 במאי 2022
מכינת משכיות חרתה על דגלה את מתן האפשרות להגיע למכינה קדם צבאית דתית לכל בחור שחפץ בכך. בשנים האחרונות חלק משמעותי מהמגיעים למכינה נפלטו בתקופת התיכון ממסגרות שונות והגיעו למצב…
להמשך קריאה
שבוע צה"ל
17 במאי 2022
איזה תהליך מדהים עברו מחזור י"ט בגדנ"ע התמודדות מול המשמעת הקשוחה של הצבא...
להמשך קריאה
מפגשי מחזור י"ב וי"ד
21 בפברואר 2022
ביום חמישי ערב פרשת מקץ נפגשנו עם שני מחזורים אהובים - מחזור י"ב ומחזור י"ד
להמשך קריאה
שבת מחזור ט"ו
17 בינואר 2022
בשבת האחרונה, שבת "בשלח" הגיעו למכינה מחזור ט"ו התותחים לשבת מחזור ביחד עם המדריך שלהם אביאל אזואלוס. היה מדהים! אילו עוצמות!
להמשך קריאה
מפגש מחזור י"א
2 בינואר 2022
מפגש מחזור י"א בחומוס ירושלים בחדרה
להמשך קריאה
מפגש בוגרים מחזור י'
21 בנובמבר 2021
כחלק מסבבי מפגש לבוגרים, ביום חמישי האחרון, נפגשנו במעלה רחבעם עם מחזור י' האלופים
להמשך קריאה
לביטול רישום מנוי לדיוור ממכינת משכיות   |   לצפיה מקוונת
facebook  instagram 
מכינה קדם צבאית משכיות
maskyot@gmail.com